Separator kondensatu Sepura SEP120ST

1 795,80 zł
Brutto

Separator kondensatu SEP120ST do 3,4 m3/min

Ilość

Separatory średniego zakresu od

120 do 1250 cfm wydajności

Separatory ST – dla standardowego kondensatu

D – aktywne separatory do obróbki trudnych lub zemulgowanych kondensatów

Czysty kondensat – czyste sumienie

Ustawa o gospodarce wodnej została wprowadzona, w celu nałożenia prawnych ograniczeń na przemysłowe wyrzucanie odpadów albo do gleby, kanałów wodnych czy kanalizacji deszczowej – nie bez przyczyny.

Zaledwie 250 ml oleju może pokryć hektary powierzchni wody obniżając skuteczność oczyszczalni wód, zapobiegając utlenieniu i zabijając faunę i florę.

Kompresor o mocy 18kW może wytworzyć blisko dziesięć tysięcy litrów kondensatu rocznie, często zawierającego do 1000 ppm oleju i innych odpadów w miejscu zrzutu odpadów. 99,9% kondensatu to woda, więc uzasadnionym jest oczyszczenie jej w zakładzie przed usunięciem jej do kanalizacji.

Wylot do kanalizacji jest kontrolowany przez władze lokalne, które zazwyczaj nie zezwalają na usuwanie odpadów zawierających powyżej 20 ppm oleju do kanalizacji. Oczekuje się, że te limity zostaną w przyszłości zredukowane; niektóre państwa europejskie już naciskają na wprowadzenie maksymalnego limitu 10 ppm. SEPURA oferuje najbardziej ekonomiczną, prostą, godną zaufania i ekologiczną metodę spełniającą wymogi prawne – zapewniającą jakość odpływu lepszą niż 10 ppm do 4000 godzin żywotności filtra w wielu zastosowaniach. Oferujemy również specjalne filtry do specyficznych „problemów” z kondensatami – w celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z SEPURA.

Bowman SEPURA – to takie proste…

Czasami proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej!

Przy rozwiązaniu SEPURA nie ma żadnych ruchomych części, ani stojącej wody kondensatu, w której rozwijają się niebezpieczne bakterie. Nie ma potrzeby zgadywania wysokości nadmiaru oleju, ponieważ taki nie występuje; z tego powodu nie powstają zatory, ani zalania. Oznacza to również brak uciążliwego pojemnika na olej, ponieważ olej pozostaje w filtrach. Wybór odpowiedniego separatora SEPURA jest naprawdę prosty; jego instalacja jest szybka i łatwa; separator jest czysty i łatwy w obsłudze, a w większości przypadków jest również najbardziej oszczędnym narzędziem do tej pracy.

Rozwiązanie SEPURA zapewniło zadowolenie przy dziesiątkach tysięcy instalacji na całym świecie.

• Bezwęglowa” filtracja SILEXA™

• Działa, jak nowy – przy każdym użyciu

• 100% wydajności przy większości włókien syntetycznych

• Żywotność filtra: 4000 godzin

• W instalacji osiąga wynik lepszy niż 5 ppm

• Nie dochodzi do przelewów

• Stała wydajność

• Prosta instalacja bez konieczności wstępnego namaczania

• Niskie koszty użytkowania

• Szybkie serwisowanie

Wskaźnik okresu użytkowania

To sprytne urządzenie jest aktywowane w kilka sekund przez inżyniera serwisu. Pasek aktywności wizualnie wskazuje czas kolejnego serwisu, w skali pełnego roku.

Świeży wskaźnik jest dostarczany wraz z nowym zestawem serwisowym, a nowa wersja stałych elementów wyposażenia dla istniejących separatorów jest również dostarczana wraz z nowym zestawem serwisowym, co zapewnia, że funkcja ta jest dostępna dla starszych wersji separatorów SEPURA.

Wskaźnik okresu użytkowania może być z łatwością zainstalowany w separatorach innych producentów.

Uzdatnianie stabilnych emulsji

Z naszego doświadczenia wynika, że żaden „pasywny” separator substancji ropopochodnych nie radzi sobie skutecznie ze stabilnymi emulsjami. Potrzebny jest „aktywny” czynnik, aby mogła wystąpić podstawowa separacja.

SEPURA „D” posiada ten aktywny składnik…

Nasze specjalnie aktywowane zestawy ekstrakcyjne są celowo zaprojektowane do radzenia sobie z tymi trudnymi mieszankami kondensatów, których prosty filtr nie jest w stanie odseparować – bez względu na to, czy jest wykonany z węgla, polipropylenu, zeolitu, czy jakiegokolwiek innego „pasywnego” materiału.

Pomysłowym rozwiązaniem firmy SEPURA jest aktywny, biologiczny twór, który dosłownie zjada olej, pozostawiając wodę czystą.

W porównaniu do kosztownych, elektryczno-mechanicznych alternatyw dostępnych na rynku, nasze zestawy ekstrakcyjne stanowią oszczędną, łatwą w konserwacji i przyjazną środowisku odpowiedź na problem tak stary, jak sektor zarządzania kondensatem – a firma SEPURA wprowadza to rozwiązanie na rynek

SEP120ST
5 Przedmioty

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć